16.03.2022
679
CNC Punch

CNC Punch

CNC Punch, kalıp yardımıyla metal işlemesine olanak sağlayan gelişen teknolojiyle büyük kolaylıklar sağlayan makinelere verilen isimdir. Levha malzemeyi (dkp sac, galvanizli sac, paslanmaz sac vs.) kesme ve delme işlemlerini yapan CNC Punch’ı kısaca zımba ile delik delme olarak tanımlayabiliriz.

CNC Punch Nasıl Çalışır?

Bilgisayar ortamında çizilen 2 boyutlu şekiller cad programı yardımıyla g kodlarına dönüştürülür daha sonra oluşturulan bu g kodları makineye aktarılır bu işlem tamamlandıktan sonra cad programında belirlenen uygun klemp ölçülerine göre sac levha makineye tutturulur bilgisayar ortamında hangi şekil işlenmesi istenilmişse ona göre sac levhaya delme ve kesme işlemleri yapan CNC Punch’ın çalışma prensibi bu şekildedir.

Fason Punch Kesim Nedir?

Sac levha işlemesi yaptıracak olan kişilerin (kurumların vs.) belirli bir ücret karşılığı şirketin makine parkurunda bulunan CNC Punch makinesini kullanmasıdır.

CNC Punch Kesim Süreci Nasıl İşlemektedir?

Müşterilerimiz bizlere kendi istekleri doğrultusunda teknik resmini, çizimini (autocad, solid vs.) , ölçüsünü vererek ve ya parçayı bizlere getirerek bizim ölçü alıp aynısını yapmamızı ister. Hangi şekilde yapılmasını isterse müşterimiz ona göre bir çalışma yapılır. Bilgisayar ortamında çizimi yapılıp g kodlarına dönüştürülerek istenilen parça kesilip işlenir.

CNC Punch İle Hangi Şekilde Kesimler Yapılabilir?

CNC Punch makinemizde sınırlı sayıda delme ve kesme işlemi yapılabilmektedir arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fason Punch Kesim Fiyatları

İşlenecek olan şekil makine formatına çevrilip yüklendikten sonra kesim başlatılır ve saatlik olarak kesim süresi hesaplanıp ücretlendirme yapılır.

Lazer Kesim İle CNC Punch Arasında Farklar Nelerdir?

İlk olarak kaliteli ve hassas ölçülerde bir kesim yapılması isteniyorsa lazer kesim ilk tercihiniz olmalıdır çünkü CNC Punch makinesinin hassasiyeti lazer kesim makinesine göre daha azdır ama daha ekonomik ve hassasiyeti önemli olmayan bir parça işlenmesi gerekiyorsa CNC Punch tercih edilmesi gereklidir bunun haricinde lazer kesim makinesinde istenilen her şekil çıkartılabilirken CNC Punch makinemizde sınırlı sayıda kesme ve delme işlemi yapılabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.