OTOMATİK TRANSFER PANOSU

03.01.2020
889
Özel Ürün
OTOMATİK TRANSFER PANOSU

Mevcut bir şebekeye jeneratör eklenmek istendiğinde, şebeke ile jeneratörün uyumlu bir şekilde çalışması için transfer panosu kullanılır. Pano, jeneratörden gelen enerjiyi yük çıkışını baz alarak yönlendiren ve enerjinin anahtarlanmasını sağlayan bir sistemdir. Şebeke kontaklarını açarak 2 gücün çakışmasının önüne geçer. Bu sistem ile, şebeke ve jeneratör enerjisi anahtarlar tarafından kontrol edilir ve transferi güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Şebekede henüz elektrik varken, yükler aktif şebekeden beslenir. Fakat şebeke elektriği kesintiye veya düşüşe uğradığında jeneratör devreye girerek yükü beslemeye devam eder. Elektrik akımı normal seyrine geçtikten sonra bu enerji tekrar şebekeye aktarılır ve jeneratör devreden çıkar. Tipik bir pano gücü, jeneratörün gerçekleştireceği güce göre, en az jeneratör kadar kuvvetli olmalıdır.

Elektrik kesintisi sırasında taşınabilir bir jeneratörün güç sağlamak için iki yolu vardır. İlki, jeneratörden uzatma kabloları yardımı ile cihazlarınıza enerji iletmektir. İkinci yöntem ise jeneratörü doğrudan ev kablolarına bağlamaktır. Bunu yapmak için, bir transfer panosu kullanmanız gerekir Pano olmadan, doğrudan bağlantı, jeneratörünüze zarar verebilir, hatta  bir adım ilerisini düşünürsek insan hayatını tehdit edecek sonuçlar doğurabilir.

Otomatik Transfer Panosu
PARÇALARÖZELLİKLERİ
KARKAS:2MM A1 DKP SAC, RAL 7035 STATİK BOYALI,KAYNAKLI
KAPAKLAR(ARKA,ÖN,YAN,ÜST):1.5MM A1 DKP SAC, RAL 7035 STATİK BOYALI,GİZLİ MENTEŞELİ,TOZ EMİCİ CONTALI
İÇ PARÇALAR:2MM A1 DKP SAC ve GALVANİZ SAC, 7035 STATİK BOYALI, MODÜLER
BAZA TAKIMI:2MM A1 DKP SAC, RAL 7035 STATİK BOYALI,VİDALI
PANO BAĞLANTISI:ALT ve ÜST GİRİŞ ÇIKIŞ BAĞLANTILI
KALİTE TESCİLİ:TSE 61439-1 ve 61439-2, IK1O ve IP54 SERTİFİKALI
PANO AKSESUARI:PROJE CEBİ,ANAHTAR ASKI APARATI,TOZ FIRÇALARI,ÇATI FANI
EBATLAMA:PROJENİZE ve ALANINIZA UYGUN ÖZEL TASARIM ve ÖLÇÜLERDE İMALAT
Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.